ראשי » קצת עליי

קצת עלי...

​ 

נולדתי ברמת גן ב- ט' בתמוז, 5 ביולי 1968 למרדכי וליהודית. למדתי בבית הספר הלל ואחר כך בתיכון בליך בעיר, שם התחלתי לעצב את תודעתי פוליטית. הצטרפתי ל'נוער התחייה-צומת' (מפלגה 'קטנה וצודקת' שלימים נעלמה) ונבחרתי לרכז הנוער הארצי. את רוב שירותי הצבאי עשיתי בבית הספר לפיתוח מנהיגות של צה"ל במסגרתו שימשתי, בין היתר, מ"מ מפקד יחידת ההסברה של בית הספר.

בין השנים 2009-2013 שימשתי מזכיר הממשלה ה-17 של מדינת ישראל עם הקמת הממשלה ה-32. 

כיום, מעבר לעיסוקיי, אני חי את חיי במרכז תל אביב עם בת זוגי. יש לי שני בנים ואת נינה, כלבתי האהובה. בנוסף, אני מטפח כבר למעלה מ-30 שנים אוסף חפצים ומסמכים המתעדים את חיי היום יום בארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה ה-20.

תחילת דרכי הציבורית

עם סיום שירותי הצבאי התחלתי לימודים לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב. במהלך התואר זכיתי למלא מספר תפקידים ציבוריים; שימשתי דובר התאחדות הסטודנטים הארצית, עוזר מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, עוזר ליו"ר מועצת המנהלים של "עמידר" ובשנת 1993 נעניתי להצעתו של בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה הטרי דאז לשמש כיועצו לענייני התקשורת ודובר תנועת הליכוד.

לאחר בחירות 1996, עם הקמת ממשלת נתניהו הראשונה, מוניתי ליועצה המקצועי של שרת התקשורת דאז  לימור לבנת. הימים היו ימי רפורמות משמעותיות בשוק התקשורת והשידורים בישראל. בתפקיד זה שימשתי בין השאר כמרכז הוועדה הבין-משרדית לפתיחת שוק הטלקום לתחרות ומרכז פעולות משרד התקשורת לפתיחת שוק השידורים לתחרות.

בשנת 1997 הוטל עלי להוביל את הרפורמה בתחום השידורים ומוניתי ע"י ראש הממשלה לשמש כיו"ר מנהלת הסדרת השידורים לציבור. במקביל, מוניתי ליו"ר המועצה לשידורי כבלים, אשר פתחה את שוק השידורים לתחרותי  והפכתי את המועצה ל'מועצה לשידורי כבלים ולווין'.

פעילות במגזר הפרטי

אחר מספר שנים במגזר הציבורי חזרתי למגזר הפרטי ובין השנים 2000–2009 הצטרפתי כשותף למשרד עורכי הדין גולדפרב לוי ושות' (לימים, 'גולדפרב זליגמן ושות'). שם עמדתי בראש מחלקת רגולציית תקשורת ומדיה של המשרד. 

בתקופה זו הייתי גם בין היזמים שהקימו את חברת 'חדשות ישראל' אשר שימשה כחברת החדשות של ערוץ 10 בראשית דרכו של הערוץ. בין השנים 2004–2009 שימשתי דירקטור בחברת "דורי מדיה גרופ.”

למרות עיסוקי במגזר הפרטי לא זנחתי את הפעילות הציבורית שתמיד הייתה חשובה לי ושימשתי גם כחבר מועצות המנהלים של חברת "אוצר מפעלי ים" בנמל תל אביב, חבר מועצת המנהלים של חברת "מקווה ישראל" וכחבר המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב הרצל. בין השנים 2008–2009 שימשתי גם כחבר בוועד המנהל של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.

מזכיר ממשלת ישראל

באפריל 2009, נעניתי שוב לבקשתו של בנימין נתניהו והפעם לשמש מזכיר הממשלה ה-17 של מדינת ישראל עם הקמת הממשלה ה-32. זהו ללא ספק התפקיד המאתגר והמרתק ביותר שביצעתי החיי הציבוריים. את המשימה מילאתי בנאמנות למדינת ישראל ולממשלתה במשך למעלה מארבע שנים.

כמזכיר הממשלה שימשתי גם כמזכיר ועדת השרים לביטחון לאומי ('הקבינט המדיני ביטחוני'); הגורם המקשר בין הממשלה לבין הכנסת ובין הממשלה לבין נשיא המדינה; וכן שימשתי ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בנוסף שימשתי במשך שנים אלה כיו"ר משותף של תוכנית 'מסע' שמביאה לישראל מדי שנה אלפי צעירים לשהות של מספר חודשים במטרה להגביר את הזיקה למדינת ישראל ולעם היהודי; חבר בקרן למורשת הכותל המערבי, וכן חבר בוועדה המייעצת לשיקום היכל העצמאות.

אחד המהלכים אותם הובלתי כמזכיר ממשלה ובו אני גאה במיוחד הוא גיבוש הרעיון והקמת תוכנית "מורשת" – התוכנית הלאומית לשיקום תשתיות מורשת לאומיות ("סימני דרך"). התכנית הלאומית הפכה ברבות הימים למשרד ממשלתי והוא משרד המורשת.

חבר הכנסת ה-21 וה-22

כשסיימתי את תפקידי כמזכיר ממשלה שבתי למגזר הפרטי ולמשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן כיועץ חיצוני. כמו גם סייעתי לחברות בינלאומיות לאתר טכנולוגיות ישראליות והשקעות בארץ. בנוסף, שימשתי דירקטור בקרן הריטג' הציבורית סלע-קפיטל . 

במקביל, הצטרפתי לסגל ההוראה בבית הספר למדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית כמרצה לתואר שני וכן שימשתי כיו"ר מוזיאון ארץ ישראל. שימשתי גם כעמית מחקר בכיר ב"פורום קהלת" ובמסגרת זו נטלתי חלק פעיל בקידום חקיקת "חוק יסוד: ישראל-מדינת הלאום של העם היהודי".

במקביל לעיסוקיי, שימשתי יו"ר הוועדה הציבורית לבחינת מחשוב הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות; הייתי חבר הוועדה לבחינת ההסדרים המיוחדים בכותל המערבי אשר זכתה לכינוי "מתווה הכותל"; חבר ועדת החריגים בעניין כניסת בני הפלשמורה שנותרו באתיופיה; חבר הוועדה לבחינת יחסה של ישראל לציבורי, וכן חבר הוועדה הציבורית המייעצת לבחירת מדליקי המשואות בטקס יום העצמאות התשע"ד.

בשנת 2017 הקמתי ועמדתי בראש "היחידה למען הגולן", ארגון הפועל לקידום ההכרה הבין-לאומית בריבונות ישראל ברמת הגולן ולהסרה מסדר היום של האפשרות לנסיגה ישראלית מרמת הגולן.

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 פנו אליי חבריי, משה (בוגי) יעלון ויועז הנדל כדי שנשלב ידיים למען מדינת ישראל במסגרת פוליטית. חברתי אליהם ולמפלגת תל"ם ובהמשך לרשימת 'כחול לבן' לכנסת.

בבחירות שהתקיימו ב-9 באפריל 2019 נבחרתי לחבר הכנסת ה-21 ובבחירות שנערכו ב-17 בספטמבר 2019 נבחרתי בשנית וכיום אני חבר בכנסת ה-22.

שלכם,

צבי